Hakkımızda

Neden Biz ?

ROTA olarak Hayvan Yem Takviyesi serüvenimiz 1982 yılında dayanmaktadır. Şirketimiz 1982 yılında ailenin büyüğü tarafından sektörün ilk yalama tuzu üretimine başlamış ve geçen yıllar boyunca Türkiye pazarında iyi bir Pazar payına sahip olmuştur. 2016 Yılına gelindiğinde üçüncü kuşağın yönetime geçmesi ile ROTA ‘’Yeni Ürün, Yeni Üretim ve Yeni Pazar’’ mottosunu edinmiş ve bu doğrultuda profesyonel ekibi ile çalışmalara başlanmıştır.


 
 

Ürge & Arge Çalışmalarımız

Özellikle ÜRGE ve ARGE alanlarında önemli çalışmalar yapan ROTA, çiftlik hayvanları için vitamin, mineral, melas bazlı yalama kovaları, yalama taşları ve premiks üretimlerini yapmaktadır. Müşteri memnuniyeti doğrultusunda Türkiye pazarında büyük bir paya sahip olan şirketimiz müşterilerine daha iyi ve daha hızlı hizmet sağlayabilmek için ikinci üretim tesisini 2023 yılında devreye almıştır. Üretim kapasitesi ile rakiplerinden ayrılan ROTA aynı zamanda kaliteli, besleyici ve geniş ürün çeşitliliği ile de diğer rakiplerinden bir adım öndedir.
Türkiye pazarında öncü firmalardan olan ROTA, İzmir gibi bir liman şehrinde bulunmasının avantajı ile Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarlarında da satış yapmaktadır. Tüm iş ortaklarına koşulsuz müşteri memnuniyeti ve güven çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir.
ROTA olarak amacımız sektörde öncü bir firma olarak hayvanların hastalanmadan yaşamını sürdürebilmesini sağlayarak sağlıklı yetiştiricilik, daha fazla verim ve kaliteli üretime destek olmaktır.